Mój dom nigdy nie pachniał tak ładnie, do czasu aż poznałam tę sztuczkę... niesamowite!

Mój dom nigdy nie pachniał tak ładnie, do czasu aż poznałam tę sztuczkę... niesamowite!

Niektóre miejsca w domu, jak kuchnia, łazienka lub też meble, takie jak krzesła i dywany potrafią na długo zatrzymać nieprzyjemny zapach, które często pozostają nawet pomimo wietrzenia, przez co czujemy się zmuszeni do używania odświeżaczy powietrza.

Jednakże różnego rodzaju środki zapachowe nie zawsze są bezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego zamiast je stosować, polecamy Ci naturalne rozwiązania. Dzięki nam nauczysz się, jak samodzielnie przygotować naturalny i bezpieczny odświeżacz powietrza!

Aby wyeliminować brzydkie zapachy z naszego domu, używamy różnego rodzaju produktów. Szczególnie cenimy odświeżacze powietrza o przyjemnym zapachu, gdyż doskonale pokrywają nieprzyjemne wonie, a zamiast nich pozostawiają ładny aromat.

Owoce egzotyczne, zioła, cytrusy… – wybór jest szeroki, ale czy wiesz, że te pozornie nieszkodliwe produkty w rzeczywistości mogą zagrażać naszemu zdrowiu? Dezodoranty, odświeżacze i podobne im produkty podwyższają poziom zanieczyszczenia powietrza wewnątrz domu. Jest to zjawisko tak samo niebezpieczne, jak zanieczyszczenie powietrza na zewnątrz, które może powodować takie choroby, jak na przykład astma. Według badania z 2007 roku, używanie odświeżacza powietrza raz w tygodniu podnosi ryzyko wystąpienia astmy u osób dorosłych.

Spraye zapachowe zawierają wiele toksycznych chemikaliów, które pozostają w powietrzu. Wyniki badań przeprowadzonych przez Centrum Promieniowania oraz Zagrożeń Chemicznych i Środowiskowych (Center for Radiation, Chemical and Environmental Hazards) w Wielkiej Brytanii dowodzą, że produkty tego typu wyrzucają w powietrze duże ilości formaldehydu – substancji, której rakotwórczość potwierdził Narodowy Program Toksykologiczny w Wielkiej Brytanii.

Dodatkowo, Magazyn Zdrowia Publicznego (Journal of Public Health) stwierdził na podstawie badania 2000 kobiet w ciąży, że te, które częściej używały odświeżaczy powietrza, częściej też rodziły dzieci z infekcjami płuc.

Dlatego odświeżacze powietrza, ze względu na swój skład, są tak naprawdę źródłem zanieczyszczenia powietrza. Powinniśmy więc unikać ich, jak tylko jesteśmy w stanie.

Zamiast tego, stosuj naturalne metody przywrócenia przyjemnego zapachu w swoim domu. Poniżej przedstawimy przepis na samodzielne wykonanie w 100% naturalnego odświeżacza powietrza.

Składniki:

  • 2 szklanki wody
  • 4 łyżki sody oczyszczonej
  • kilka kropel wybranego olejku zapachowego (cytrynowy, lawendowy, pomarańczowy, eukaliptusowy…)

Przygotowanie:

Wymieszaj wszystkie składniki w miseczce i pozostaw na 30 minut. Następnie przelej do butelki ze spryskiwaczem. Stosuj w tych miejscach domu, które najbardziej absorbują zapachy. Tak przygotowany odświeżacz jest bardzo skuteczny w usuwaniu brzydkich woni i ma przyjemny aromat. Wszystkie jego składniki są zaś w 100% naturalne.

Ostrzeżenie:

Stosuj olejki eteryczne z ostrożnością. Nie powinny być używanie przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Nie jest zalecane stosowanie ich w domu z małym dzieckiem lub zwierzętami. W takich sytuacjach stosuj do odświeżania powietrza mieszankę wody z sodą oczyszczoną, bez olejków. Taka mieszanka również skutecznie usunie brzydkie zapachy.

Źródło: houseofhealthyfood.com

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze