15 najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie! Każdego roku giną tutaj tysiące osób

15 najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie! Każdego roku giną tutaj tysiące osób

Nie ma nic bardziej odprężającego niż spokojna jazda przez wiejską okolicę. Takimi drogami dobrze się jedzie ze względu na brak innych szybko jadących aut…

Ale oprócz spokojnych wiejskich dróg istnieje też wiele niebezpiecznych tras, które sprawią, że będziesz kurczowo trzymał się kierownicy. Jazdę niebezpieczną serpentyną ciężko porównać z czymkolwiek innym. Niektóre z nich były wybudowane tylko za pomocą ludzkich rąk, inne bywają schowane pod wodą lub skałami.

A więc zapnijcie pasy, bo oto przedstawiamy Wam galerię 15 najbardziej szalonych dróg, jakie warto zobaczyć.

 

#1. Zoji La, Indie

niebezpieczne-drogi-1

Ta 9-kilometrowa trasa łączy Ladakh i Kashmir. Droga jest wyjątkowo wąska, a mimo to musi znaleźć się na niej miejsce zarówno dla aut, jak i zwierząt hodowlanych.

 

#2. Transfăgără?an, Rumunia

niebezpieczne-drogi-2

Ta droga znajduje się w Karpatach i przebiega przez masyw Făgăra?. W najwyższym miejscu znajduje się na wysokości 2034 m, co czyni ją najwyżej położoną drogę Rumunii. Transfăgără?an jest znana z zapierających dech w piersiach widoków i niebezpiecznych zakrętów.

 

#3. Dalton Highway, Alaska

niebezpieczne-drogi-3

Dalton Highway jest być może najniebezpieczniejszą autostradą świata. Ma 666 km i łączy jedynie 3 małe wioski. Uważa się ją za najbardziej zaśnieżoną autostradę na świecie.

 

#4. Khardung La, Indie

niebezpieczne-drogi-4

Według władz ta trasa sięga 5602 m wysokości (co czyni ją wyższą od Mount Elbrus). Została uznana za najwyżej położoną drogę na świecie w Księdze Rekordów Guinnessa oraz przez National Geographic.

 

#5. Szlak himalajski

niebezpieczne-drogi-5

To najwyżej położona droga na świecie. Wysokość 3,5 kilometra nad poziomem morza sprawia, że wręcz odechciewa się podróżować. Oprócz tego ma tylko jeden pas i jakakolwiek próba zawrócenia skutkuje upadkiem z wysokiego klifu. Szlak przebiega między Indiami a Tybetem.

 

#6. Atlantic Ocean Road, Norwegia

niebezpieczne-drogi-6

Droga Oceanu Atlantyckiego łączy małe nadbrzeżne wioski. Jest wręcz wymarzona dla turystów, gdyż jej widoki dosłownie zapierają dech w piersiach.

 

#7. Tunel Guoliang, Chiny

niebezpieczne-drogi-7

Tunel Guoliang został wybudowany przez lokalnych mieszkańców. Ta wykuta w skale droga zapewniała jedyny rodzaj komunikacji między wioską a światem zewnętrznym. W późniejszym okresie rząd wybudował 1200-metrowy tunel, aby pomóc mieszkańcom w transporcie.

 

#8. Le Passage du Gois, Francja

niebezpieczne-drogi-8a

Szczególne w tej drodze jest to, że jest otwarta tylko przez kilka godzin dziennie. Przez resztę czasu jest ukryta pod wodą. Przed wjechaniem na tę 4,5-kilomentrową autostradę przeczytaj najpierw harmonogram zalewających ją fal. W przeciwnym razie możesz po prostu zatonąć.
 

#9. Droga Tianmen Mountain, Chiny

niebezpieczne-drogi-9

Ta droga ma 10 km długości i 99 ostrych zakrętów, a różnica wysokości między jej początkiem a końcem wynosi ok. 1000 m. Kierowcy zdecydowanie potrzebują tu nerwów ze stali.

 

#10. Hana, Hawaje

niebezpieczne-drogi-10

Ta 112-kilometrowa trasa łączy miejscowości Kahului i Hana na hawajskiej wyspie Maui. Wąska sinusoidalna droga łączy 59 mostów, z których 46 ma tylko jeden pas ruchu. Droga często bywa zamknięta z powodu osuwania się gruntu.

 

#11. ’Kołyma’, Rosja

niebezpieczne-drogi-11

Oficjalna nazwa tej drogi łączącej Jakuck z Magadan to Kołyma, jednakże ludzie zwykle nazywają ją „drogą śmierci”. Pierwsze 90 km zostało wybudowanych w 1932 roku przez więźniów. Budowa została ukończona w 1953.

 

#12. Droga Yungas w Boliwii

niebezpieczne-drogi-12ax

Szacuje się, że na tej drodze, za sprawą osuwisk, ginie rocznie około 3 tysiące podróżujących. Oprócz tego na obszarze, gdzie przebiega droga, znajdują się siedziby kilku niebezpiecznych gangów.

 

#13. Col de la Bonette, Francja

niebezpieczne-drogi-13

Ta zdradliwa górska droga znajduje się na wysokości 2000 m we francuskich Alpach tuż przy włoskiej granicy. Jest wyjątkowo stroma i ma zaskakujące zakręty.

 

#14. Gotthard Pass, Szwajcaria

niebezpieczne-drogi-14

To jeden z najwyższych przesmyków w Alpach. 64-kilometrowa droga biegnie między szczytami, pozwalając podróżującym podziwiać przepiękne widoki.

 

#15. Droga ’Kaukaska’, Rosja

niebezpieczne-drogi-15

Ta wąska trasa biegnie przez góry od Soczi do Jeziora Ritsa. Osoby nią podróżujące są zwykle jednocześnie przerażone stromymi klifami i zachwycone jest pięknem. Warto ją zobaczyć choć raz w życiu.

 

#16. Most Island County, Washington

niebezpieczne-drogi-16

To zdjęcie stało się błyskawicznie popularne w Internecie za sprawą błędu w Mapach Google. Błąd został skorygowany, jednak internauci byli przekonani, że ten most faktycznie istnieje i uznali szlak za jedną z najniebezpieczniejszych dróg. Jednak na GPSa również warto uważać 

Źródło: brightside.me

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze