NASA sprowadzi na Ziemię asteroidę. Jest warta... 10 tys. kwadrylionów dolarów (VIDEO)

NASA sprowadzi na Ziemię asteroidę. Jest warta... 10 tys. kwadrylionów dolarów (VIDEO)

NASA zdecydowała się na przyśpieszenie startu misji, która będzie polegała na przeprowadzeniu badań tajemniczej asteroidy 16 Psyche. Naukowcy nie wykluczają, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ich planem, będzie ona także fragmentarycznie sprowadzana na Ziemię lub używana… na Marsie. Co najbardziej szokujące, jej wartość wynosi ok. 10 tys. kwadrylionów dolarów.

16 Psyche znajduje się ok. 370 mln km od Ziemi. Jest złożona m.in. z niklu, żelaza,  miedzi, złota i platyny. Z powodu wielkości i składu naukowcy na Ziemi twierdzą, że może być warta nawet… 10.000.000.000.000.000.000.000.000.000 dolarów.

Misja NASA rozpocznie się w 2022 roku, a do asteroidy dotrze w 2026. Badania nad tym tajemniczym obiektem bardzo ekscytują naukowców, gdyż będą naprawdę unikatowe. W przyszłości bowiem, dzięki bogactwu różnego rodzaju materiałów i surowców, będzie ona mogła być sprowadzana na Ziemię lub wykorzystywana w planowanych placówkach na Marsie. Otwiera więc przed ludźmi niezbadany ogrom możliwości, który może być kolejnym gigantycznym krokiem w rozwoju wiedzy o kosmosie i badaniach nad nim.

Tekst pochodzi z: pikio.pl
Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze