Wystarczy zjeść potrawę do końca, aby za nią nie płacić i zdobyć nagrodę. Jest JEDEN warunek

Wystarczy zjeść potrawę do końca, aby za nią nie płacić i zdobyć nagrodę. Jest JEDEN warunek

Na całym świecie odbywają się różne zawody w jedzeniu na czas, podczas których zdarzają się niebezpieczne wypadki. W japońskiej restauracji można otrzymać nagrodę za zjedzenie całego dania w określonej ilości czasu. Ale jest pewien haczyk.

W Japonii znajduje się bar Gold Curry, w którym dostępne jest niezwykłe menu. Goście lokalu mogą wziąć udział w specjalnym wyzwaniu polegającym na jedzeniu curry. Mogłoby się wydawać, że zajadanie się ulubioną potrawą jest przyjemnym zajęciem, ale nie wszystko wygląda tak kolorowo.

Główne danie ze specjalnego menu waży od 2 do 10 kg. Japońskie curry różni się od tego, które znamy z kuchni indyjskiej, ponieważ składa się w większości z ogromnych ilości ryżu. Waga jednej porcji wskazuje tylko na ten jeden składnik i nie zawiera w sobie dodatkowych składników, jakimi są sos i kawałki wieprzowiny.

Curry

Fotografia: twitter.com/BB_picto/s


Sposób na jedzenie za darmo

Wystarczy zamówić jedną z trzech dostępnych opcji, aby zjeść za darmo. Warunek jest jeden – porcję należy zjeść w określonym czasie, ponieważ tylko wtedy zostaniemy zwolnieni z opłaty za zamówienie. Koszt 2kg dania to około 67 złotych, a 4kg przysmak to już 130 złotych.

Największą atrakcją jest curry, w którego skład wchodzi 10kg ryżu, cztery kotlety wieprzowe oraz kapusta i ogromne ilości sosu. Po pożyciu tego cuda w godzinę, można liczyć na pełen zwrot kosztów. Co więcej, oprócz darmowego jedzenia wartego 260zł, klient otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości ponad 3200 złotych. Zasada jest prosta – trzeba się pospieszyć.

Każdego roku tysiące śmiałków próbuje swoich sił w walce z własnym organizmem. Według portalu Kotaku.com, największe oferowane w restauracji danie to równowartość jedzenia spożywanego w ciągu miesiąca przez czteroosobową rodzinę.

Smacznego! ;-)

Curry

Fotografia: twitter.com/chara2shinai

Źródło: planeta.fm
Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!

Komentarze